Wiewiórka oszczędza, zbiera produkty żywnościowe i znosi je do spiżarni na zimę. Tak jak wiewiórka postępuje wiele innych zwierząt. Za czasów PRL robiliśmy wszystko, aby przygotować się na zimę. Kupowaliśmy ziemianki, kapustę i inne warzywa. Robiliśmy weki - przetwory na zimę. Prawie wszyscy przygotowywali ogórki kiszone, paprykę, ogórki konserwowe, grzyby w marynacie i wiele innych specyfików.
W ciągu rządów Tuska rozpuściliśmy się. Zapewniała to strategia zwana przez opozycję polityką „ciepłej wody w kranie”. Nie chcieliśmy mieć ciepłej wody w kranie, grozi nam więc, że będzie zimna. Choć jak podkreślają rządowi eksperci, gospodarstwa domowe nie odczują, lub jako ostatnie odczują niedobory gazu, to wszystko wskazuje, że należy się spodziewać problemów w nadchodzącym roku. Trzeba liczyć się na pewno z większymi rachunkami, problemami w nadchodzącym sezonie grzewczym, a wiec niższą temperaturą w domach i mieszkaniach. Złe zarządzanie państwem, pandemia, wojna na Ukrainie powodują to, że negatywny scenariusz ma duże szanse aby się sprawdzić.
Uwaga
Aby mieć bezpieczny biznes trzeba mieć dwie nogi, a szczególnie lewą. W przypadku ogrzewania należy mieć co najmniej dwa rozwiązania i mieć możliwość oprócz podstawowego na dogrzanie naszego domu czy mieszkania w dodatkowy sposób. Należy też przygotować o ile to jest możliwe zapasy np. węgla, koksu, brykietu, ekogroszku, drewna itd.
Prezes Zarządu FPC International
Specjalista z 30 letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowo-inwestycyjnej
Ryszard Jurkowski